Anasayfa / Ahşap dekorasyon / Ayak sağlığı

Ayak sağlığı

Sağlıklı ve şık atılan adımlar

——————————————————————————–

Birkaç yıl öncesine kadar yalnızca ev içinde giyilen terlikler artık düğünlerde bile giyiliyor. Nasıl giyilmesin! Vitrinleri süsleyen binbir çeşit terlik hanımları canevinden vuruyor. Türkiye terlik üretiminde o kadar ileri gitti ki dünyaya terlik ihraç eden İtalya’ya bile terlik satıyor.
2000’lere kadar daha çok ev içinde kullanılan terlikler, artık gündelik yaşamın bir vazgeçilmezi oldu. Gündelik yaşamın yanında davetlerde, plajlarda, gezmelerde hatta iş hayatında bile artık terlik giyiliyor. Hem rahat hem sağlıklı hem de şık modelleriyle göz dolduran terlik koleksiyonları sürekli yenileniyor.

Parlak desenli kumaşların da çok kullanıldığı terliklerde, önü kapalı yarım ayakkabı tarzı topuksuz modeller oldukça zarif duruyor. Platform topuklu tropikal figürlerin yer aldığı modelleri ise daha canlı renklerden hoşlananlar tercih edebilir. Rugan tasarımlarda fiyonkların yanı sıra parlak sarılar, yeşiller, parlamentler, beyazlar ve sezonun ayakkabıda favori rengi parlak, cesur kırmızılar yer alıyor. Daha natürel giyimden hoşlananlar da sezonda unutulmamış. Rahat ve özgür formların eskitilmiş safran sarı, beyaz, kum renkleri ve maun kahve ve orman yeşilinden oluşan modeller sizleri bekliyor. Daha parlak ve ışıltılı modelleri tercih edenler ise sezonun en favori akımı olan lame ve dore yüzeyli tasarımları deneyebilirler. Her yaş grubunun giyilebileceği farklı seçeneklerdeki lame ve dore terlikler şıklığı ayaklara taşıyor. Zarif platformlar, topuksuz şirin modeller, bantlı seçenekler, taşlarla kaplanmış gece kıyafetlerine uyumlu kadınsı formlar hepsi de lame ve dore terliklere eşlik ediyor. Komple pullarla işlenmiş terlikler ise rahat kullanım özellikleri ile birlikte romantik bir görünüm de vaat ediyor. üm bu detayların yanı sıra aklınıza gelebilecek sınırsız renk ve dokuya sahip terlik modellerinde çiçekler, metal aksesuarlar, rengârenk tokalar, bağcıklar, çeşitli dokularda kumaşlar yer alıyor. Özellikle bayanların vazgeçemediği terlikler özgür adımlarla yazı serin geçirmenize yardımcı olacak. Ama unutmayın ki; bu stil ürünlerde ayak daha fazla açıkta kalacağı için ayak bakımı ve temizliği en az terliğin tasarımı kadar önem taşır. Kremler, tırnak bakımları ve temizliğin yanı sıra gece boyunca giyilen özel nemlendirici özelliğe sahip çoraplar sayesinde de bakımlı ferah ayaklara sahip olunabilir.

Terlik alırken dikkat edilecekler

* Terliğin ayağınıza iyi oturmasına ve rahat olmasına dikkat edin.

* Yüksek topuklu terlikleri uzun süreli ve devamlı kullanmayın.

* Yanlardan ve önden ayağınızın taşmamış olmasına dikkat edin.

* Kilolu iseniz çok yüksek topuk giymeyin. En fazla 5 cm’lik topuklar idealdir.

* Kısa boylular kalın, ince ve çok yüksek platform topuklardan uzak dursun.

* Çok uzun boyluyum diyerek tamamen topuksuz terlikleri giymeyin.

* İddialı kıyafetler ile daha sade modelleri, yalın kesimli kıyafetler ile farklı tasarımları tercih edin.

* Daha önce hiç giymediğiniz topuk boylarını alıştırma yapmadan kullanmayın.

Hakkında admin

Bunu Gördünüz mü?

Ahşap boyama örnekleri

Ahşap boyama örnekleri | 2014 / 2015 El yapımı örgüler Ahşap boyama çalışmaları ve örnekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir