Anasayfa / Ahşap dekorasyon / Ev dekorasyonu

Ev dekorasyonu

Ev dekorasyonu kavram olarak bakıldığında sadece evimize aldığımız eşya veya ufak tefek aksesuarlar gibi görünse de içeriği çok geniş ve derin bir alandır.

Yaşadığımız her alanı dekore etmek zorundayız. Ev dekorasyonu oluştururken aldığınız eşyalarla işi bitiremezsiniz. Örneğin bir odayı dekore ederken o odanın büyüklüğü, yüksekliği,aldığı ışığı dikkate alarak eşyanızı almalısınız. Halınızı ve perdenizi eşyanızın tarzına, rengine uydurarak yaparsanız odanızda bütünlüğü sağlamış olursunuz. Dekorasyon bunlarla bitmiyor. Duvarınızın renginden, alacağınız aksesuara kadar bütün ayrıntılara önem vererek ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ev dekorasyonu sınırsız seçenek ve alternatiflerle dolu bir alan. Burda önemli olan tarzınızı belirleyip zevkinizle birleştirmelisiniz. Dekorasyonda yaratıcılıkta çok önemlidir. Eski ya da kullanmadığınız eşyalarınızı değerlendirerek çok şık bir eşya haline getirebilirsiniz.

Evinizde yaptığınız dekorasyon sizin ruh halinizi, karakterinizi ortaya koyar. Dışardan gelen ziyaretçileriniz sizin kişiliğinizi yaptığınız dekorasyonla anlayabilir. Çünkü tamamen sizi yansıtan çizgiler ön plandadır. Evinizin bir köşesine koyduğunuz bir resim çerçevesi ya da bir şamdanın duruşu ve tarzı sizi anlatır. Fonksiyonel ve kullanışlı mobilyalar sizin rahatlığına düşkün pratiklikten hoşlanan bir insan olduğunuzu yansıtır.

Özellikle son yıllarda dekorasyon kavramı daha da önem kazandı. Yazılı ve görsel basında olsun. Ya da bu alanda çok sayıda açılan alışveriş merkezleri, yapı malzemesi satan mağazaların sayısı oldukça arttı. Bu da her türlü ihtiyaca uygun çözüm alternatifleri ve seçeneklerin çoğaldığı anlamına gelmektedir. Evinizin her yerini dayayıp döşesenizde işinizin bittiğini zannetmeyin. Çünkü dekorasyonda yenilik ve trendler hiçbir zaman son bulmaz.

Yaşam alanınızda yaptığınız dekorasyon sizi yansıtıyorsa orada mutlu, huzurlu ve rahat bir hayat sizi bekliyor demektir.

Hakkında admin

Bunu Gördünüz mü?

Ahşap boyama örnekleri

Ahşap boyama örnekleri | 2014 / 2015 El yapımı örgüler Ahşap boyama çalışmaları ve örnekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir