Anasayfa / Ahşap dekorasyon / Evimizin Pembe Banyosu

Evimizin Pembe Banyosu

Uzun bir aradan sonra evimizden karelerle yine burdayım.Recine Dekorasyonu bir süredir aksattığımın farkındayım ancak Wedding’e bile anca fırsat buluyordum.
Öncelikle banyolarımızdan başlayacağım.Özellikle bin bir emek ve zorlukla istediğimiz sonucu alabildiğimiz pembe banyomuzla.. Country tarzında döşediğimiz banyomuzun beyaz olması özellikle benim için çok önemliydi.Evin salonunun, büyük olması benim için çok önemli değildir ama mutfak ve özellikle banyo geniş ve ferah olmalıdır. He bir de yatak odası büyük olmalıdır. Geriye ne kaldı acaba ;)))Daha önceki yazımda dolabımızın başından geçenleri anlatmıştım. Bir kaç kere gidip gelmesini ve istediğimiz gibi olması için çok uğraştığımızı falan. O zamanlar zor gibi gelse de şimdi düşününce ne eğlenmişiz diyebiliyorum, çok enteresan.Daha önce kabaca neyi nerden aldığımızla ilgili de bilgi vermiştim. Ancak şimdi biraz daha detaylandırabiliriz sanırım.

  • Aynamız İkea’dan. Temizlik anlamındaki dezavantajına rağmen kesinlikle büyük olmasını istiyorduk. Aynanın hilesiyle yarattığı ferah mekanları seviyorum. 
  • Banyo dolabını bizzat kendim çizdim ve buna göre yaptırdık. Hem fonksiyonel, hem estetik olduğunu düşünüyorum. Üst dolap yok diye bana karşı çıkanlar, illa yaptır diyenler oldu. Dinlemedim, iyiki de dinlemedim. Gayet sığıyorum işte.. 
  • Lavabomuz Vitra, tüm armatürlerimiz ise E.C.A.dan alındı. Yıllarca kullanacağımız ve kolay kolay değişmeyecek bir malzeme için kaliteden şaşmadık. İzmirlilerin daha fazla seçenek için Decozone’a uğramasını tavsiye ederim. kendinizi kaybedebilirsiniz.
  • Sabunluk ve diğer aksesuarlar Chakra. (Canım annemin hediyeleri.)
  • Banyo halısı English Home. (bordürlerimizle aynı desen olduğuna dikkat çekerim ama tamamen tesadüf)
  • Mini el havlularımız ve dantelli kutu Oya annemin hediyesi.
  • Süslü kokoş sabunlarımı da İstanbul Bağdat caddesinde bulunan bir mağazadan almıştım. Kullanmaya kıyamıyorum.

  • Çamaşır sepetimiz Koçtaştan. Hasır takıntımın nedenini çözebilmiş değilim ama hoşuma gidiyooooorrr işte napayım.
  • Tartımız Tefal’den, Zeynep ve Eray’ın hediyesi.
  • Bu arada her ne kadar görünmese de bu banyo için kullandığım tüm havlular pembe ve beyaz. Özellikle uçlarında dantel ve püsküllü olanları tercih etmiştim alırken. English Home ve Chakra’dan aldım büyük bir kısmını. Bazıları da Zara Home’dan alındı. 


Kaynak mobilyabak ev dekorasyonu istikbal bellona evkur koçtaş alfemo kilim mondi doğtaş bauhaus aldora yataş

Hakkında admin

Bunu Gördünüz mü?

Ahşap boyama örnekleri

Ahşap boyama örnekleri | 2014 / 2015 El yapımı örgüler Ahşap boyama çalışmaları ve örnekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir