Anasayfa / Ahşap dekorasyon / G-Star “Handcrafted” programı

G-Star “Handcrafted” programı

G-Star “Handcrafted” programı

——————————————————————————–

Denim dünyasının sıra dışı markası G-Star Raw Denim, yüksek kaliteli ham denimde klasik terzi teknikleri kullanarak “Handcrafted” programını hayata geçirdi.

Türkiye’deki 2. sezonunda çok özel bir koleksiyon sunan G-Star “Handcrafted” programı, Londra’daki geleneksel lüks kıyafetler hazırlayan Savile Row’da yapılan takım elbiseler gibi üretiliyor. Geleneksel terzi teknikleri ile yaratılan jeanler, G-Star’ın sanatını ve yeteneğini kanıtlıyor. “Handcrafted” koleksiyonu gerçek bir terzinin el işçiliği sonucu, donanımlı görüntüsü ile eşsiz bir sanat eseri gibi ortaya çıkıyor. Elle yapılan 20 saatlik bir çalışma ile her parça numaralandırılıyor ve bütün el işlemeli parçaların G-Star stüdyolarında tasarlanmış ve yapılmış olduğu kanıtlanabilsin diye ürünün varış yeri bir seyir defterine kaydediliyor.

Jeanlerin makinelerde üretilen ilk pantolonlar arasında yer aldığı düşünüldüğünde “Handcrafted” programındaki ürünlerin benzersiz ve terzi elinden çıkmış olması, bu ürünleri yüksek kaliteli bir sanat eseri haline geri getiriyor….bü ürünleri

Programa dahil olan ürünlerde gözle görünen ve görünmeyen bir çok detay bulunuyor ve bu detaylar denim tutkunları için mutlaka sahip olunması gereken bir parça haline geliyor. El yapımı çıtçıtlar ve perçinler, ağır mumlu tezgah dikişleri, lehimli ve giysinin bel kısmında koparılabilir düğmeler tipik detaylar arasında yer alıyor.

Ağır keten, poplin ve balıksırtı kumaşlardan üretilen bel kısmı; elle dikilmiş ilmiklerden oluşuyor. Keten bir iplikle elle kapatılan modellerin arka ceplerinde dikişler verev kesilmiş ağır bir poplin bant ile gizleniyor. Ayrıca ürünlerde her bölüm üzerinde parçanın adının, sayısının ve de işlendiği tarihin yazılı olduğu el yazısı bir damga yer alıyor.

G-Star “Handcrafted” programındaki özel ürünlere G-Star Kanyon, Bağdat Caddesi ve Ankara Filistin Caddesi mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Bunu Gördünüz mü?

Ahşap boyama örnekleri

Ahşap boyama örnekleri | 2014 / 2015 El yapımı örgüler Ahşap boyama çalışmaları ve örnekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir