Anasayfa / Ahşap dekorasyon / Renkli Tavanlar

Renkli Tavanlar

Dekorasyon anlayışlarını ve belirli kalıpları değiştirmek cesaret isteyen zor bir süreçtir. Ülkemizde yaygın olmayan renkli tavan uygulamaları da bunlardan birisi. Değişik atmosferler yaratan ve sıradışı dekorasyonlar meydana getiren bu uygulamada tavanlarınızı parlak renklerde boyayarak büyüleyici bir dekor oluşturmanız çok kolay.

Renkli tavanlar iyi değerlendirilerek seçenek edilmelidir. Bunun nedeni ise alçak tavanlarda kullanılacak koyu renk boyaların basık ve sıkıcı bir hava yaratma ihtimalinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. şayet alçak bir tavanınız varsa ve boya kullanmak istiyorsanız açık renkleri ve pastel tonları seçenek etmelisiniz.

Tavan rengi ile duvar renginin uyumlu olması ve bir bütünlük sağlaması gerekmektedir. Tavanınızda renkli boya kullanmayı düşünüyorsanız bunu bir köşede tecrübe ederek test etmelisiniz. Tavan ve duvar arasında kalacak kartonpiyer uygulamalarını beyaz bırakarak duvar ve tavanda aynı rengi kullanabilirsiniz. Diğer bir uygulama olarak tavan rengi ile kartonpiyerleri aynı boyayarak bir bütünlük sağlamanız.

Hakkında admin

Bunu Gördünüz mü?

Ahşap boyama örnekleri

Ahşap boyama örnekleri | 2014 / 2015 El yapımı örgüler Ahşap boyama çalışmaları ve örnekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir